Skip to content

Zobu ķirurģija

Mūsu klīnikā zobu raušana ir galēja metode, jo cenšamies saglabāt zobus.

Tomēr dažreiz jāšķiras no zoba:

✔ ja zobs nav atjaunojams, (piemēram, traumas  vai kariesa dēļ),

✔ ja  nepieciešams laicīgi izraut, lai būtu iespēja ievietot tajā vietā zobu implantu (paradonta slimību gadījumos),

✔ ortodontiskos nolūkos – pie zobu regulēšanas (trūkst vietas zobu rindā),

✔ nepareiza guļa (piemēram, gudrības zobi), kas traumē blakus esošu zobu vai vaigu.

Gudrības zoba ekstrakcija dažreiz ir sarežģīts process un ir pieskaitāma pie nelielas operācijas, kurai īpaši jāsagatavojas.

Zobu raušana

Veicam jebkuras sarežģītības pakāpes zobu ekstrakcijas jeb zobu raušanu. Specializējamies īpaši sarežģītu gudrības zobu raušanas operācijās. Zobu raušanas procedūru veic gadījumos, ja zobs ir stipri bojāts un nav ārstējams vai atjaunojams. Lēmumu par ekstrakciju zobārsts pieņem pēc rūpīgas izmeklēšanas.

Pāris stundas pēc ekstrakcijas nedrīkst ēst un skalot muti, kā arī rūpīgi jāievēro citas zobārsta sniegtās instrukcijas.

Zobu raušana tiek veikta zem vietējās anestēzijas. Ja zobs sāp, tad var būt nepieciešams divreiz vai trīsreiz lielāks anestēzijas daudzums, nekā parasti. Dažreiz, uzsākot procedūru, zobārsts atsedz smaganu (lēveroperācija), tādā veidā nodrošinot vieglāku piekļuvi zobam. Ir gadījumi, kad zobu ir nepieciešams sadalīt vai atbrīvot no kaula (osteotomija) tā vieglākai izraušanai, šajos gadījumos zobārsts lieto ķirurģiskus urbuļus. Izmantojot speciālus instrumentus, ārsts izņem bojātu zobu un apstrādā brūci. Ja brūce ir liela vai pastāv pastiprinātas asiņošanas risks, tad tā tiek sašūta.

 

Par mums

Zobārstniecības klīnika ‘Santas zobārstniecība’ darbu sāka 2002. gadā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpās.

2020. gadā pēc 6 gadu pieredzes apmaiņas klīnika ir atsākusi darbību jaunās, modernās telpās Āgenskalnā, Bāriņu ielā 10.

SEKO