Skip to content

Zobu ārstēšana

Zobu profilaktiska pārbaude pie zobārsta ietver zobu un smaganu vizuālo apskati, kā arī rentgena izmeklējumus. Mūsu klīnikas speciālisti iesaka to veikt vismaz reizi gadā. Šī procedūra ļaus pacientam būt regulāri informētam par savu zobu veselību un nepieciešamības gadījumā likvidēt zobu problēmas vēl to sākumposmā, bet zobārstam – regulāri sekot līdzi pacienta zobu veselībai, un precīzāk sastādīt ārstēšanas plānu, ja tāds nepieciešams. 

Profilaktiskās zobu pārbaudes norise:

Sarunā ar pacientu speciālists noskaidro, vai ir kādas sūdzības un iespējamās zobu problēmas, kas satrauc pacientu.

Zobārsts veic pacienta zobu apskati, fiksējot zobu veselības stāvokli, kā arī pārbauda smaganu veselību, ar speciālu instrumentu nosakot smaganu kabatu dziļumu. Tas ļauj noteikt, vai nav sākušās izmaiņas periodontā jeb zoba apzobes audos. 

Tiek veikti nepieciešamie zobu rentgena izmeklējumi.

Iesakām veikt 4 sakodiena rentgenogrammas (tie sauktie baitvingi) , lai pārliecinātos, vai nav kādi zobu bojājumi zem vecajām plombēm un zobu starpās, ko bieži vien ”ar aci” uzreiz nevar pamanīt, jo zobi ir pārāk cieši kopā.

Pirms zobu profilaktiskās pārbaudes ieteicama zobu higiēnas procedūra.

Par mums

Zobārstniecības klīnika ‘Santas zobārstniecība’ darbu sāka 2002. gadā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpās.

2020. gadā pēc 6 gadu pieredzes apmaiņas klīnika ir atsākusi darbību jaunās, modernās telpās Āgenskalnā, Bāriņu ielā 10.

SEKO